سایت تاما صفحه اول سایت تماس با ما ورود اعضاء پست الکترونیک
اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی
گروه آموزشی عربی
منوی اصلی
سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش اموزان پسر سراسر کشور - اراک- تابستان 95

 

 برنامه عملیاتی گروه عربی استان مرکزی96-95       

سر گروههای محترم مناطق برای دریافت نمون برگ عمومی بازدید از کلاس های درس لطفاً اینجا را کلیک بفرمایید.

سر گروههای محترم مناطق برای دریافت نمون برگ اختصاصی بازدید از کلاس درس لطفاً اینجا را کلیک نمایید

همکاران محترم برای دریافت بخشنامه فعالیت های گروه عربی استان مرکزی  لطفاً اینجا را کلیک بفرمایید. 

همکاران محترم  لطفاً مکاتبات اداری ، آثار ، مطالب ومقالات و ... خود را به پست الکترونیکی زیر ارسال نمایید. 

    

 همکاران محترم لطفاً سوالات خود را به کلینیک مجازی عربی ارسال نمایید و پاسخ خود را دریافت نمایید .

 

                                                       

 همکاران محترم ،  سرگروه عربی استان آقای سید صدر الدین جنید و عضو گروه عربی خانم شکوفه کمانی در روز های دوشنبه جهت هرگونه هماهنگی و سوال در محل پژوهشگاه معلم آماده پاسخگویی شما می باشند .با سلام  به اطلاع همکاران می رسانیم که زمان برگزاری  دوره ضمن خدمت درس پژوهی گروه عربی در روزپنجشنبه  30  دی  ساعت 8 صبح  برگزار می گردد آدرس محل برگزاری : اراک خیابان امام  میدان شورا  جنب سالن 22 بهمن ساختمان پژوهشسرای قلمچی طبقه سوم می باشد .

ادامه خبر ...

با سلام خدمت همکاران عزیز

گروه عربی استان مرکزی در نظر دارد در اواخر دی ماه کلاس ضمن خدمت درس پژوهی را جهت برنامه ریزی فعالیت های گروهی "با کد 94006308 به مدت 16 ساعت (عملی و تئوری ) ویژه دبیران دروس مذکورناحیه 1و2 اراک ،خنداب، شازند، فراهان، کمیجان و سربند ،را برگزار نماید نماید لذا سرگروههای محترم اقدام به پیش ثبت نام همکاران نمایند و اسامی همکاران رابا مشخصات کامل به گروه عربی استان اعلام نمایند . نکته قابل توجه این است که همکاران گرامی  حتما کد مذکور را چک بفرمایند تا در هنگام ثبت ضمن خدمت دچار مشکل نشوند .

ادامه خبر ...

با سلام خدمت همکارن محترم  جهت دریافت بخشنامه گروه آموزشی عربی استان مرکزی  اینجا را کلیک بفرمایید

ادامه خبر ...

با سلام برای دریافت بخشنامه  روش تدریس و جشنواره ها های تمامی دروس  لطفاً اینجا را کلیک بفرمایید

ادامه خبر ...

با سلام جهت دریافت نمونه سوال عربی دهم نوبت اول  که توسط دبیرخانه طراحی گردیده لطفا اینجا را کلیک بفرمایید.

ادامه خبر ...

در تاریخ 27 /8 / 95 همایشی با حضور دبیران منتخب در کانون امام خمینی شهرستان اراک تشکیل گردید . دبیران محترم حائز رتبه در مسابقات کشوری و جشنواره های تدریس و مسابقات درس پژوهی بودند و همچنین گروههایی که حائز رتبه اول و امتیاز 100 شده بودند در این جلسه شرکت نمودند .در ابتدا پس از قرائت قرآن و نواختن سرود ملی آقای فولادوند ریس اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی سخنرانی نمودند بعد از آن همکار ی از شهرستان خمین که رتبه اول درس پژوهی را کسب نموده بودند به ارائه گزارش کارپرداختند بعد از آن  آقای محبی مدیرکل دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش سخنرانی ایراد فرمودند ایشان در سخنرانی خود با اشاره به اهمیت درس پژوهی اظهار داشت: درس پژوهی یک مدل مشارکتی یادگیری همکاران است که این یادگیری تیمی می تواند یادگیری سازمانی و توسعه مدارس یادگیرنده را به دنبال داشته باشد. وی افزود: تغییر روش زندگی و تکنولوژی های مورد استفاده ضرورت تغییر در نظام آموزشی را ایجاد کرده است و نیازمند یادگیری جمعی در این مسیر هستیم تا با استفاده از اطلاعات و توانمندی های یک دیگر در ارتقاء کیفیت و تاثیربخشی آموزش ها موثر واقع شویم مدیرکل دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: درس پژوهی شیوه جایگزین ضمن خدمت است، آموزش، صحنه پردازی و فراهم کردن شرایط برای یادگیری بوده و این یادگیری با کاوشگری، هم اندیشی و دست ورزی است که حاصل می شود. محبی بیان کرد: بنابراین درس پژوهی یک امر مهم برای بهبود کیفیت تربیت و یادگیری بوده و یادگیری براساس سند تحول بنیادین، کسب شایستگی است، شایستگی که تحت عنوان مهارت های تفکر، زندگی و کسب و کار یا همان کارآفرینی حاصل شود، یعنی ترکیب صفات، مهارت ها و توانمندی ها که درمجموع شایستگی فرد را نشان می دهد. وی ادامه داد: ذات یادگیری در پرسشگری است نه در پاسخ و همین ذات پرسشگری است که سبب تولید دانش می شود و درواقع می توان گفت یادگیری یک نوع کنش اجتماعی است و به دنبال ارتباط فرد با دیگران حاصل می شود. مدیرکل دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: مسئله اصلی در آموزش و پرورش اهمیت تعلیم و تربیت بوده و تربیت پیچیده ترین موضوع در عالم بشریت است. درپایان  تشویق نامه و  جوایز و  به دبیران  منتخب اهداء گردید.                           گروه عربی استان مرکزی

ادامه خبر ...

با سلام  خدمت سرگروهها و هماهنگ کننده های  استان مرکزی  لطفاً برای بازدید از فرم تخصصی گروه عربی استفاده فرمایید

برای دریافت فرم لطفا اینجا را کلیک بفرمایید

ادامه خبر ...
یک نکته از هزاران

شکسپیر : غرور بزرگترین نعمتی است که خداوند به مردم ضعیف هدیه کرد.

مناسبت ها

 

لینک های مفید
میزبانی و پشتیبانی : شرکت حساب رایان پارس